Aktuality

< späť na všetky aktuality

Projekt TRNKY zahájil prípravné a terénne práce na výstavbu oporných múrov

V srdci každého úspešného stavebného projektu ležia starostlivo vykonané prípravné a terénne práce. To platí najmä pri výstavbe oporných múrov, ktoré nie len dodávajú stabilitu a bezpečnosť, ale aj estetickosť. Projekt TRNKY je jedným z tých, ktoré nám ukazujú, ako precízne a odborne vykonané prípravné a terénne práce môžu prispieť k tvorbe komplexného a funkčného prostredia.

Získanie právoplatného povolenia

Po získaní právoplatného stavebného povolenia na oporné múry, boli zahájené prípravné a terénne práce na výstavbu oporných múrov.

Výkopové a terénne práce – krok za krokom

S prvými „lopatami“ v zemi začína Constario, s.r.o. prvé výkopové práce. V prípade oporných múrov sa vykopáva základná priekopa, ktorá slúži ako opora pre samotné múry. Pri týchto prácach sa dodržiavajú presné rozmery a výšky podľa projektových plánov.

Aby sa zabezpečila dlhá životnosť oporných múrov, pracovníci na mieste aplikujú ochranné vrstvy. Tieto môžu zahŕňať hydroizolačné materiály, ktoré chránia múry pred pôdnou vlhkosťou, a ochranné vrstvy pred eróziou.

Kľúčovým krokom v terénnych prácach je samotné betónovanie a stavba oporných múrov. Pracovníci budú starostlivo nalievať betón, zabezpečujúc, aby každá vrstva bola správne usadená a poskytovala potrebnú stabilitu. Pri projekte TRNKY môžeme očakávať, že múry nebudú len funkčné, ale aj vizuálne atraktívne.

Viac o projekte

Pri projekte TRNKY sme sa inšpirovali modernými trendami po vizuálnej i technickej stránke s dôrazom na kvalitu, praktickosť, zelenú stratégiu, udržateľnosť a hlavne na zelené energie.

Rodinné domy sú  ideálne pre záujemcov, ktorí hľadajú štandardný alebo nadštandardný priestor, výbornú dostupnosť (7 km od centra mesta) a perspektívnu lokalitu s výbornou občianskou vybavenosťou. Čerešničkou na torte je vysoká miera súkromia a veľmi pokojné, bezpečné a tiché okolie a novovzniknutá rezidenčná zóna.

Viac o projekte