Aktuality

< späť na všetky aktuality

V areáli Schulzových tehelní začali prípravné a búracie práce

Prípravné a búracie práce v areáli Schulzových tehelní sa v týchto dňoch naplno rozbiehajú. Areál Schulzových tehelní je ikonickou stavbou mesta Sučany a zároveň objektom, ktorý v sebe nesie svoje historické dedičstvo.

Skvelou správou pre začatie prípravných a búracích práce je získanie právoplatných povolení:

  • výrubové povolenie,
  • búracie povolenie na asanáciu jestvujúcich objektov,
  • územné rozhodnutie na výstavbu bytových domov.

Asanácia pôvodných objektov na základe búracieho povolenia

Developer pripomína, že aj napriek asanácii komplexu sa snaží zrecyklovať maximum materiálov. Každý druh materiálu je preto skladovaný a odvážaný osobitne. Práve recyklovaním chce dopomôcť k zníženou uhlíkovej stopy, hovorí tiež o udržateľnosti a ďalších pilieroch, na ktorých si zakladá materská spoločnosť, Constario GROUP. Jednoducho, cieľom je zabezpečenie odvozu čo najmenšieho množstvo materiálu na skládku.

Momentálne je realizovaný výrub náletových drevín, ktoré sa poštiepkujú a štiepka sa využije na výrobu tepla. Ďalej prebiehajú asanačné práce na jednotlivých objektoch, pričom jednotlivé materiály prechádzajú triedením.

Všetky kovy (meď, hliník, oceľové konštrukcie), sklo, plasty, sklená vata, technologické zariadenia, káblové rozvody a podobné materiály budú recyklované. Betón a škridla budú rozdrvené a použité ako podkladová vrstva na spevnené plochy.

Po zbúraní má na pozemku následne vyrásť v samotnom areáli bývalých tehelní Schulzov dvor. Podľa plánov pôjde o výstavbu 98 bytových jednotiek v 6 bytových domoch s takmer 160 parkovacími miestami a súkromnou materskou škôlkou.

„Schulzov dvor vnímame ako projekt inšpirovaný industriálnou érou a tehlovým kontaktným obkladom, ktorý v spojení aktuálnych moderných trendov vytvorí rezidenčnú časť starého centra v bývalom areáli Schulzovej tehelne, priestrannosť bývania a bohaté možnosti trávenia voľného času“ dodal konateľ spoločnosti Ján Urík.

Viac o projekte